Książka zawiera zwięzły opis dziejów Reformacji na terenie Niemiec. W centrum uwagi autora znajduje się osoba i dzieło Marcina Lutra i pozostałych reformatorów: H. Zwingliego, Jana Kalwina i in. Opisana jest też sytuacja Kościoła przedreformacyjnego, reakcja Soboru Trydenckiego na Reformację i pierwsze próby reformy Kościoła katolickiego. Sytuacja Kościoła w Niemczech jest tu przedstawiona w szerszym kontekście zachodzących wtedy procesów ekonomicznych i politycznych. Autor zwrócił też szczególną uwagę na rozczłonkowanie ruchu reformacyjnego, które szybko doprowadził do - związanego także z podziałami politycznymi - powstawania coraz liczniejszych konfesji. Mimo iż autor zacieśnił swój przedmiot do terenu Niemiec, jego opracowanie niewątpliwie pomaga zrozumieć dzieje Reformacji także w innych krajach, z Polską włącznie.
Sytuacja Kościoła w Niemczech jest tu przedstawiona w szerszym kontekście zachodzących wtedy procesów ekonomicznych i politycznych. Autor zwrócił też szczególną uwagę na rozczłonkowanie ruchu reformacyjnego, które szybko doprowadził do - związanego także z podziałami politycznymi - powstawania coraz liczniejszych konfesji. Mimo iż autor zacieśnił swój przedmiot do terenu Niemiec, jego opracowanie niewątpliwie pomaga zrozumieć dzieje Reformacji także w innych krajach, z Polską włącznie. Książka zaopatrzona jest w indeks i tablicę historyczną. Z uwagi na popularny charakter, książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu czytelników. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: