Polszczyzna z oddali to książka, która zaciekawi zrówno mieszkańca Krakowa, Warszawy czy Poznania, jak i jego rodaka z Australii, Kanady czy Ameryki Południowej. Powstała na zamówienie czytelników, w formie felietonów do "Przeglądu Polskiego", tygodniowego dodatku do nowojorskiego "Nowego Dziennika". Kwestie językowe, przedstawiono nadzwyczaj interesująco i barwnie, są tu także pretekstem do rozważań nad przemianami w świadomości, kulturze i obyczajach w Polsce obecnej doby.
Jeżeli powstała na nowojorskim bruku książeczka przyda się komuś, kto z oddali wciąż kocha język polski i czuje w nim swoją ojczyznę, będzie to dla mnie i dla moich amerykańskich czytelników źródłem prawdziwej satysfakcji.
[z przedmowy]
Książka adresowana zarówno do Polaków żyjących na obczyźnie jak i w kraju. Barwne i interesujące przedstawienie kwestii językowych, które są pretekstem do rozważań nad przemianami w świadomości, kulturze i obyczajach w Polsce obecnej doby. [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: