Rok 1789: początek ruchu politycznego i społecznego znanego pod mianem rewolucji francuskiej, który zakończy ancien régime i wpłynie w bardzo znaczący sposób na oblicze całej Europy. Początkowo rewolucja była witana entuzjastycznie przez duchowieństwo, które w pierwszej fazie nie odmówiło jej wsparcia; potem zaczęła odsłaniać swoje represyjne i prześladowcze oblicze w odniesieniu do Kościoła, niezależnie od faktu, że korzenie ruchu miały przecież także chrześcijański charakter.
Niniejsza książka, opierająca się na licznych dokumentach z epoki, proponuje historyczny bilans relacji Kościół - rewolucja, starając się ukazać przyczyny jej ujścia w przemoc, a z drugiej strony również to, w jaki sposób z trudnej próby wewnętrznych podziałów, apostazji, zniesienia życia zakonnego Kościół we Francji wyszedł z pogłębioną duchowością i bardziej dojrzałym, pełnym ugruntowanych przekonań laikatem. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: