Co wiemy o polskiej transformacji po 1989 roku?
Dwie wielkie rocznice: dwudziestolecie wyborów 4 czerwca 1989 roku i trzydziestolecie porozumień sierpniowych 31 sierpnia 1980 roku były bardziej okazją do sporów i wzajemnych oskarżeń niż do refleksji o przebytej drodze. A jak socjologowie oceniają ten czas, jak opisują i oceniają przemiany, jakie dokonują się i dokonały w społeczeństwie polskim w wyniku procesów zapoczątkowanych zmianą ustrojową 1989 roku?
Odpowiedzi na te pytania Czytelnik - student nauk humanistycznych i społecznych oraz każdy `wykształciuch` - znajdzie w tej książce w autorskim wyborze Profesora Ireneusza Krzemińskiego.
Prezentowany tu wybór tekstów najwybitniejszych socjologów i badaczy przemian społeczeństwa polskiego pozwala poznać kolejne etapy transformacji oraz włączać się w dyskusję, która powinna wpływać na jej dalszy rozwój. A Autor wyboru dyskusję rozpoczyna, bo każdy z wybranych ważnych artykułów opatrzony jest krytycznym komentarzem, na jaki pozwala przebyty przez nas czas...
POLSKA TRANSFORMACJA TO `JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH POLITYCZNYCH
CUDÓW XX WIEKU` - powiedział amerykański filozof, politolog i ekonomista Francis Fukuyama na międzynarodowej konferencji w Gdańsku -Europa i świat 30 lat po zwycięstwie polskiej Solidarności`. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: