O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę – człowieka? Jak to jest czuć zapach ludzkiego smutku i mijającego czasu? Dlaczego nie da się nie pobiec za rowerzystą? Na te i wiele innych pytań odpowiada w swej książce dr Alexandra Horowitz. Autorka omija pułapkę antropomorfizacji, nie próbuje uczłowieczać psa na siłę, bada umysł zwierzęcia, które samo nie może o sobie niczego powiedzieć. Książka zawiera opisy najnowszych badań wskazujących na niezwykłe umiejętności czworonogów m.in. wyczuwania ludzkich nastrojów i wykrywania chorób, zanim zrobi to człowiek.
Nie jest to podręcznik tresury, jednak wielbiciele psów znajdą w nim wiele wskazówek pozwalających na lepsze zrozumienie swych czworonożnych przyjaciół. Relacja z psem jest prawdopodobnie najbardziej fascynującą więzią, jaką człowiek może wytworzyć z przedstawicielem świata zwierząt. Psy kiedyś były dzikimi stworzeniami, z czasem stały się naszymi najwierniejszymi towarzyszami. Adaptacja do nowej sytuacji przekształciła ich ciała, mózgi i sposób zachowania. Nie należy jednak zapominać o tym, że psy na zawsze pozostaną obywatelami królestwa zwierząt , kochanymi, ale tajemniczymi przyjaciółmi. [edytuj opis]
Psy uważamy za przyjaciół, członków rodziny, a czasem traktujemy lepiej niż ludzi. Ale co o nas myślą główni zainteresowani?
Autorka napisała taki trochę poradnik, a równocześnie to trochę opowieść o zachowaniach psa, które mogą być przez nas błędnie odczytywane. Roi się tu od ciekawostek, ale głównie to rzetelne kompedium wiedzy o naszych czworonogach. Dobrze i przystępnie przedstawiono reakcje i emocje, nasze i pupila, na różne sytuację. Informacje są podzielone na rozdziały, co ułatwia przyswojenie wiedzy. Nie jest to publikacja naukowa, napisana jest lekkim i przystępnym językiem, z dużym uczuciem do zwierząt. Ciekawa, wciągająca i mądra.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: