Ilustrowana licznymi fotografiami i fragmentami pism Mertona biografia, oparta na dziennikach i listach trapisty, a także na wspomnieniach innych, jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą ogarnąć jego bogate dzieło. Merton był autorem płodnym i wszechstronnym: w ponad pięćdziesięciu opublikowanych książkach pisał o dawnej i współczesnej duchowości monastycznej, modlitwie kontemplacyjnej, eremityzmie, religiach i filozofii Wschodu – będąc z jednym z prekursorów nowożytnego dialogu chrześcijaństwa z innymi tradycjami religijnymi, a jednocześnie – najczęściej wbrew oczekiwaniom i zaleceniom przełożonych – kładł silny nacisk na tematykę społeczną, będąc zaangażowanym świadkiem takich przemian jak emancypacja czarnych w Ameryce czy społeczne skutki wojny w Wietnamie, pisząc o grozie wojny atomowej i faszyzmie, popierając aktywnie ruch pacyfistyczny, przypominając o istocie odpowiedzialności chrześcijańskiej.
Biografia Foresta, której drugie wydanie oddajemy w ręce czytelników w czterdziestą rocznicę śmierci Mertona, prowadzi – po śladach pism, od Siedmiopiętrowej Góry do Dziennika azjatyckiego – przez całe jego życie.
„Książka napisana z miłością przez kogoś, kto rozumiał Mertona i za nim podążał. Najlepsze wprowadzenie w dzieło i życie Mertona, o jakim mógłbym pomyśleć”.
Robert Lax, poeta, przyjaciel Mertona
„Świetna przedmowa do życiorysu jednego z najbardziej niezwykłych mnichów naszych czasów – jeśli nie wszech czasów”.
Patrick Hart, były sekretarz Mertona [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: