Faktoring to wykup wierzytelności powstałych w obrocie krajowym i zagranicznym przed terminem płatności wskazanym na fakturze. Usługa ta umożliwia sprzedanie wierzytelności i wcześniejsze uzyskanie środków pieniężnych za dostarczone towary i usługi. Faktoring umożliwia zatem poprawę płynności finansowej firmy, zwiększenie sprzedaży, zmniejszenie udziału własnego w finansowaniu transakcji, stabilizację kalkulacji kosztów i zwiększenie dyscypliny płatniczej dłużników.Faktoring w Polsce znajduje się wciąż w początkowej fazie rozwoju, ale o jego rosnącym znaczeniu świadczą coraz większe obroty firm faktoringowych, banków oraz pośredników świadczących usługi finansowe związane z obrotem wierzytelnościami. Głównym celem książki jest ocena możliwości wykorzystania faktoringu w warunkach polskich, jako jednej z form krótkoterminowego finansowania bieżącej działalności przez firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W publikacji omówiono m.in.:
* główne czynniki wpływające na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw,
* genezę, funkcje i przedmiot faktoringu,
* przepisy prawne i rozwiązania księgowe dotyczące faktoringu,
* ofertę instytucji zajmujących się usługami faktoringowymi w Polsce.
Autor oparł książkę na swojej pracy doktorskiej, wyróżnionej w konkursie na najlepsze prace doktorskie organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Publikacja jest skierowana do przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad zastosowaniem faktoringu we własnych firmach, do pracowników firm faktoringowych i leasingowych oraz banków, a także do studentów finansów i bankowości. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: