W książce omówiono wymogi sprawozdawczości finansowej w Polsce i na świecie, uwzględniając zarówno elementy obligatoryjne, jak i uznaniowe, oraz zjawiska globalizacji rynków kapitałowych, społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i rosnących oczekiwań adresatów sprawozdań. Zaprezentowano nowe trendy w sprawozdawczości zewnętrznej spółek, zwłaszcza publicznych. Szerszy niż dotychczas zakres ujawnień ma na celu zwiększenie przejrzystości funkcjonowania spółek, ukazanie zainteresowanym stronom prawdziwego i rzetelnego obrazu przedsiębiorstwa oraz perspektyw jego przetrwania i rozwoju w szybko zmieniającym się otoczeniu. Tradycyjny raport roczny spółki powinien być zatem uzupełniony o:
* opis warunków funkcjonowania spółki,
* analizę najważniejszych czynników generujących jej wartość,
* opis strategii, planów i zamierzeń,
* analizę pozycji konkurencyjnej,
* określenie ryzyka związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Poszczególne wątki opracowania zilustrowano licznymi fragmentami raportów rocznych różnych korporacji, podkreślając znaczenie internetowych wersji raportów.
Publikacja jest adresowana do osób sporządzających i badających sprawozdania finansowe, w szczególności członków zarządu, dyrektorów finansowych, analityków i biegłych rewidentów. Może być także wykorzystywana przez studentów i wykładowców uczelni ekonomicznych oraz uczestników studiów podyplomowych. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: