Wydanie II zostało uaktualnione – uwzględniono zmiany w Ustawie o rachunkowości obowiązujące od 2002 roku. Celem zarządzania przedsiębiorstwem, z punktu widzenia jego właścicieli, jest maksymalizacja wartości kapitału własnego. Ma to swoje odzwierciedlenie w zarządzaniu płynnością finansową, którą można zdefiniować jako zdolność do regulowania wymagalnych zobowiązań i pokrycia wydatków gotówkowych.
W książce zaprezentowano zasady, procedury tworzenia oraz sposoby oceny strategii płynności finansowej umożliwiające zwiększenie wartości przedsiębiorstwa zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. Opisano m.in.:
# koncepcję maksymalizacji wartości dla właścicieli,
# czynniki wpływające na płynność finansową, a także cel zarządzania nią w przedsiębiorstwie,
# różne podejścia do zarządzania płynnością: ujęcie dochód – ryzyko i ujęcie harmonizacji,
# zapotrzebowanie na kapitał obrotowy,
# metody oceny skuteczności strategii płynności finansowej.
Publikacja z pewnością zainteresuje dyrektorów finansowych, prezesów firm, głównych księgowych, doradców i kontrolerów finansowych, doradców inwestycyjnych, specjalistów w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz studentów finansów i rachunkowości. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: