Umberto Eco, znany polskiemu czytelnikowi głównie jako autor światowego bestsellera "Imię róży" (1987), to nie tylko uczony profesor i genialny powieściopisarz. To również mieszkaniec cywilizacji: konsument kultury masowej, petent w urzędach, pasażer w pociągach i gość w hotelach.
"Zapiski na pudełku od zapałek" to wybór felietonów pisanych przez niego w latach 80. i 90. w mediolańskim "L'Espresso", to błyskotliwe i pełne finezyjnego dowcipu vademecum współczesnego człowieka.
Obdarzony umiejętnością ironicznej syntezy, przewrotnie acz prawdziwie pokazuje Eco rzeczywistość, ujawniając rządzące nią, często absurdalne, często jedynie komiczne mechanizmy.
"Zapiski na pudełku od zapałek" to lektura lekka i zabawna, ale również skłaniająca do refleksji nad światem, w którym przyszło nam żyć. [edytuj opis]
"Stosunek heteroseksualny to najkrótsza droga do śmierci; przecież nawet dziecko wie, że ma on na celu prokreację, a im więcej ludzi się rodzi, tym więcej umiera."
Dodał: Jagiel
Dodano: 03 V 2009 (ponad 16 lat temu)
+40
"Cierpię na zaburzenia wątrobowe, kwaśność moczu, nieżyt nosa, nieżyt żołądka, kolano praczki, łokieć tenisisty, awitaminozę, bóle w stawach i mięśniach, łuskowatość palucha u nogi, egzemę alergiczną i być może nawet trąd. Na szczęście uchroniłem się od hipochondrii."
Dodał: savor
Dodano: 17 V 2009 (ponad 16 lat temu)
+30
"Człowiek możny to taki, który nie musi rozmawiać z każdym, kto zadzwoni, a nawet - jak zwykło się mawiać - jest niedostępny."
Dodał: savor
Dodano: 17 V 2009 (ponad 16 lat temu)
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: