Czy dopadł cię kiedykolwiek egzystencjalny lęk na temat realności otaczającego ciebie świata? A może jesteśmy tylko bezcielesnym rozumem unoszącym się w kosmosie dzięki prawom fizyki? Jeśli tak, to nie jesteś w tych obawach samotny. Na te najtrudniejsze pytania ludzie zawsze szukali odpowiedzi – od Platona po Putnama.
W 50 przystępnych i ciekawie napisanych esejach autor przedstawia i wyjaśnia takie kwestie, jak granice wiedzy, świadomości, tożsamości, etyki, wiary, sprawiedliwości, teorii języka i pojęć oraz estetyki, którymi zajmowali się myśliciele od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy. Pokazuje, jak bliska życiu jest filozofia a problemy, które stara się rozwiązać są ponadczasowe i dotyczą każdego człowieka. Opisując poszczególne koncepcje i teorie odwołuje się do codziennych obserwacji, by następnie wskazać na kilka przykładów ich ujęcia w historii filozofii. Tekst dodatkowo urozmaicają dowcipne anegdoty.
Ta pouczająca i miejscami zabawna książka może stanowić wstęp do zachodnioeuropejskiej myśli filozoficznej zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie wiedzy, jak również tych wszystkich, którzy chcą ją lepiej zrozumieć. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: