Budżet państwa jest podstawowym narzędziem, którym posługują się władze publiczne do osiągania przyjętych celów społecznych i gospodarczych. W związku z tym bardzo ważnego znaczenia nabiera jakość planowania budżetowego, silnie wpływająca na racjonalność decyzji alokacyjnych w Polsce. Autorzy skupili uwagę na: metodologicznych podstawach alokacji środków budżetowych; teoretycznych i praktycznych aspektach planowania budżetowego w wybranych krajach; organizacyjnych podstawach planowania budżetowego w Polsce; problemach weryfikacji założeń makroekonomicznych do budżetu państwa; planowaniu dochodów budżetowych; planowaniu wydatków budżetowych i jego skutkach dla alokacji zasobów; proponowanych warunkach niezbędnych do poprawy alokacji środków budżetowych.
Książka jest przeznaczona dla: specjalistów z dziedziny finansów publicznych, kreatorów polityki finansowej, gospodarczej i społecznej państwa; pracowników administracji rządowej, studentów kierunków ekonomicznych. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: