W ostatnich latach coraz popularniejszą formą realizowania i finansowania projektów publicznych jest partnerstwo publiczno-prywatne (public-private partnership, PPP). Władze rządowe coraz częściej decydują się powierzyć podmiotom prywatnym budowę i utrzymanie obiektów infrastruktury publicznej, głównie w takich obszarach jak transport (np. drogi, linie kolejowe, lotniska), obiekty użyteczności publicznej (szpitale, szkoły), usługi komunalne (wodociągi, gospodarka odpadami) czy budynki administracji publicznej.
Partnerstwo publiczno-prywatne to bardzo złożony proces, w którym trzeba wziąć pod uwagę oczekiwania dużej liczby podmiotów zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Autor, uwzględniając rozwiązania stosowane w różnych krajach i opierając się na bogatym doświadczeniu zdobytym w trakcie negocjacji zarówno po stronie sektora publicznego, jak i prywatnego, koncentruje się na praktycznym podejściu do wszystkich zagadnień i szczegółowo omawia:
* ramy systemowe na etapie decyzji o sposobie tworzenia i finansowania obiektów infrastruktury publicznej
* procedury zamówień publicznych w ramach PPP oraz ocenę ofert
* źródła finansowania
* zastosowanie project finance
* typowe kontrakty i subkontrakty oraz ich związek ze strukturą finansową projektu
* analizę ryzyka z punktu widzenia sektora publicznego, inwestorów, kredytodawców oraz innych uczestników projektu. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: