Dresiarze i bezrobotni, kolesie spod sklepu i drobni przestępcy, ale także pracownicy wielkich koncernów, zubożała inteligencja i napływowi 'ludzie sukcesu' - zagubieni we współczesnej Warszawie bohaterowie opowiadań Marka Kochana, stający wobec wymagań nowych czasów, gotowi są na kompromisy i mistyfikacje, rezygnacje z godności i zdrowego rozsądku. Wielkie miasto okazuje się światem nienasyconych ambicji, rozczarowań oraz zwycięstw, które często kosztują zbyt wiele.
"Wesołowski wyszedł spod prysznica i spojrzał na zegarek. Było parę minut po piątej. A więc miał jeszcze trochę czasu. Przeciągnął dłonią po policzku. Drapało. golił się rano, ale postanowił zrobić to jeszcze raz, żeby jego twarz była na wieczór gładka jak reklama w kolorowym piśmie. Wiedział, że kobiety to lubią, a cała mitologia zarostu jako symbolu męskości była dla nich czymś tak archaicznym jak zjadanie serca pokonanego wroga, żeby zyskać jego męstwo. One wolały gładkich i Wesołowski chciał być gładki, aby odnieść sukces."
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: