to 39 krótkich opowiadań filozoficznych w niezwykle pomysłowy i błyskotliwy sposób prowokujących do myślenia. Codzienne, znane wszystkim sytuacje stają się złożone i paradoksalne, gdy spojrzeć na nie z nowej perspektywy. Na przykład, czy możliwe jest, aby ktoś lecący samolotem z zachodu na wschód w Sylwestra na skutek zmian stref czasowych nigdy nie natrafił na godzinę 24.00 i nie mógł wznieść noworocznego toastu? Albo czy wartość zakupionego właśnie kredensu jest sumą wartości jego poszczególnych części, czy też nie? Pojawiają się także problemy bardziej fantastyczne – czyją tożsamość miałby ktoś, komu przeszczepiono by mózg innej osoby? Czy można wynaleźć kwas uniwersalny, który rozpuszcza wszystko, i pojemnik uniwersalny, w którym można absolutnie wszystko przechować?
Ta książka uczy stawiać pytania, używać wyobraźni i budować możliwe światy. Autorzy nawiązują nie tylko do klasyków filozofii, ale także do najnowszych nurtów filozoficznych. "Proste sytuacje nie do rozwiązania" poza walorami merytorycznymi posiadają niewątpliwą wartość literacką, można je więc czytać także dla samej przyjemności kontaktu z lekkim i dowcipnym językiem
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: