Synowie Kaina, córy Lilith... to analiza mitu wampira w kulturze popularnej i próba estetycznego dowartościowania literatury fantastycznej. Wampir traktowany jest tu jako metafora człowieka ponowoczesnego w świecie bez Boga i moralnych aksjomatów. Jego bunt wobec Stwórcy jest więc wyrazem rozczarowania światem i wciąż rosnącej potrzeby doświadczeń. Zabijanie i zaspakajanie żądzy pozwala mu na chwilę przełamać nudę wiecznej egzystencji. Motyw wampira analizowany jest w perspektywie kantowskiej estetyki wzniosłości. Dla autora stanowi jedną z ostatnich wielkich mitycznych opowieści kultury ponowoczesnej. [edytuj opis]
Trochę trudno mi ocenić. Na początku zauważę, że była dla mnie mało przydatna do pisania pracy maturalnej. Momentami trudno się czytało, nie mogłam się czasem skupić. Niektóre fragmenty były naprawdę dla mnie nudne, ale inne za to bardzo ciekawe, wzbudzały zainteresowanie wywołując pragnienie zgłębienia tematu. Czyli książka taka pół na pół. Tyle.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: