Współpracował z pismami drugiego obiegu. Używał pseudonimu Tomasz Jerz. W 1989 został dziennikarzem "Gazety Wyborczej".
Autor kilku książek o tematyce politologicznej, m.in. Pokolenie kryzysu (Instytut Literacki w Paryżu, 1989), Gazeta Wyborcza, miror d'une démocratie naissante (Noir sur Blanc, 1991), Salon patriotów (Rytm, 1994), Pochówek dla rezuna (Wydawnictwo Czarne, 2001) czy Irak. Piekło w raju (Świat Książki, 2004). Napisał także zbiór reportaży i esejów Izrael już nie frunie (Wydawnictwo Czarne, 2006). Pisywał także do paryskiej "Kultury".
27 grudnia 2002 opublikował w "Gazecie Wyborczej" artykuł zatytułowany Ustawa za łapówkę czyli przychodzi Rywin do Michnika, który zapoczątkował tzw. aferę Rywina. Był jednym ze świadków wezwanym przed komisję śledczą powołaną do zbadania tej sprawy.
Laureat Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego, którą otrzymał w 2003 za książkę Pochówek dla rezuna, a także Nagrody im. Kurta Schorka za teksty poświęcone Irakowi. [edytuj opis]
"A skoro burzy się nielegalnie wystawione palestyńskie domy, do tego też potrzebna jest technologia. Trzeba wiedzieć, kiedy najlepiej przyjść, jak ustawić buldożer i - koniec końców - jak powstrzymać ludzi, którzy nie będą tylko przyglądać się bezczynnie, gdy ciężkie maszyny grzebią ich majątek.
- Czy wiesz - pyta Micha - że przed pekińską olimpiadą uczyliśmy Chińczyków, jak radzić sobie z protestami mieszkańców dzielnic wyburzanych pod obiekty sportowe, jak niszczyć, pacyfikować, jak trzymać w ryzach zdesperowanych ludzi? Technologia stosowania przemocy jest jedną z naszych dziedzin eksportu. Sprzedamy ją nawet do Chin. Naprawdę jesteśmy w tym dobrzy, ale zdaje mi się, że to nie powód do dumy."
Dodał: ViconiaDeVir
Dodano: 25 II 2014 (ponad 11 lat temu)
+10
Najnowsze dyskusje do książek autora
Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.