W chwili obecnej współpracuję z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego prowadząc zajęcia pt Problemy i konflikty współczesnego Kaukazu oraz Komputerowa analiza wywiadów etnograficznych. Prowadzę badania terenowe dotyczące współczesnych autorytetów w Dagestanie. Zebrany materiał zamierzam kiedyś zamienić w doktorat.
Autorka programu EdEt (Edytor Etnograficzny) ułatwiającego pracę z materiałem badawczym, napisanego dla Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW.
Koordynator i uczestnik projektów fundacji Kaukaz.net - Polacy w Dagestanie, Działaj na Kaukazie, Dagestan on-line. Autorka stron internetowych, w tym strony kaukaz.net i strony IEIAK UW. Uczestnik projektu Fundacji Edukacji Międzykulturowej "Agroturystyka w Pankisi" w zakresie szkoleń komputerowych oraz strony internetowej pankisi.org.
W latach 2004-2007 prowadziła badania terenowe w Gruzji i Dagestanie. Efektem ekspedycji są liczne pokazy slajdów, artykuły, prelekcje oraz strona www.kaukaz.net.
Autorka kilku wystaw fotograficznych. Wraz z mężem prowadzi galerię fotografii podróżniczej www.tajga.org.
Koordynator i wielokrotny uczestnik projektów wolontariackich (1997-2001) Service Civil International, m.in na Białorusi, w Kirgizji, Finlandii, Francji i Polsce.
Współpracownik biura wypraw Moremi Africa w zakresie konsultacji wyjazdów do Azji Centralnej, Rosji i na Kaukaz. [edytuj opis]