Feliksa Zandmana urodził się w Grodnie w 1927 roku w rodzinie żydowskiej.
Podczas wojny w wieku kilkunastu lat mieszkał w getcie. Kiedy Niemcy likwidowali getto uciekł wraz z wujkiem. Pomogła im Polska rodzina. Przez 17 miesięcy ukrywał się pod podłogą w dziurze o wymiarach 170x160x120 cm w 4 osoby. Nie widział słońca przez blisko półtora roku.
Po wojnie dzięki pomocy różnych ludzi skończył szkołę, a potem dzięki sprytnemu zabiegowi wyemigrował do Francji bez znajomości języka, gdzie od razu wstąpił na uniwersytet. Uczył się języka podczas studiów. Interesował się fizyką. Opracował technologię optycznego mierzenia naprężeń oraz zbudował urządzenia mierzące naprężenia. Zainteresowała się tym amerykańska firma. Feliks przeprowadził się do ameryki gdzie pracował dla dużej korporacji. Kiedy na stanowisku prezesa zmienił się człowiek, Feliks wraz z kilkoma innymi ludźmi (także ludźmi z polski) założył firmę Vishay, której produktem był opracowany przez Feliksa Zandmana opornik o genialnych właściwościach.
Po kilkudziesięciu latach firma Zandmana znalazła się na liście FORTUNE 500 jako jedna z największych firm na świecie, a sam Zandman jako jedne z najbogatszych ludzi. Do tej pory jej produkty znajdują się w każdym telefonie komórkowym czy komputerze.
Napisał książkę, która zawiera historię jego życia oraz jego przemyślenia i wskazówki. Pozycja naprawdę warta przeczytania "Nigdy nie gaśnie nadzieja". [edytuj opis]