Diabelska góra

Recenzja książki Diabelska góra
Nie czytając dwóch wcześniejszych tomów książki pt. ''Diabelska góra'' autorstwa duetu Douglasa Prestona, Lincolna Childa z cyklu o Norze Kelly archeolog i agentce specjalnej FBI Corrie Swanson stwierdziłam, że mogę zaufać im w ciemno i poznać, z jakimi to kryminalnymi zagadkami toczyły walkę i co, stanowiło największy problem, czy miały zaufanie do osób, które chcą podążać tropami za ich śladami, utrudniać lub też udawać zaangażowanie w celu bycia zauważenia w środowisku ludzi lubiących żyć w cieniu sławy i chwały, aby zostać docenionym za pokonywanie przeszkód za dokonania, których nikt nigdy nie odkrył.

Czy można być tylko człowiekiem lubiącym wyzwania, dla którego finanse nie stanowią problemu, bo mając, je nie boi się, że może kiedyś stracić to, co się na to pracowało ciężko lub mając ze sobą sztab ludzi wykonujących za niego czynności, a on czerpie z tego korzyści? Tego nie wiemy do samego końca, bo trzeba dobrze zapoznać się z misją, jaką ma do wykonania i jak on traktuje ludzi pragnących coś w życiu osiągnąć dzięki pracowitości i dotychczasowych wcześniejszych zawodowym dokonaniom doświadczając ich w chwilach pozytywnych i negatywnych chwil w każdej możliwej strony.

Takim właśnie był jeden z występujących w trzeciej części bohaterów Lucas Tappan. Tajemniczy, prawie idealny, a przede wszystkim nieprzewidywalny w swoim postępowaniu miliarder.

Ujmujące dla mnie było spotkanie dwóch obcych dla siebie światów zawodowych, ale w sumie wiedzących czego się chcą lub tak nie do końca byli, pewni działania przed odkryciem tego ma jeszcze przed nimi nastąpić, lub ktoś za nich wcześniej to zrobił, zasłaniając się większym zasobem wiedzy dotyczącej teorii spiskowej rozbitego statku UFO w 1947 roku.

W natłoku wszystkich nagromadzonych wydarzeń, niepotrzebnych śmierci, co okaże się kłamstwem, a co intrygą, czy pojawi się poczucie humoru, który bohater okaże pomocny, a który sprytnie oszukuje?

Każdy czytany z 67 rozdziałów był na tyle interesujący, że wzbudzał emocje i czuło się nich sympatię do bohaterów równie tych negatywnych, jak i pozytywnych.

Książka ta stanowi przykład, że można działać wspólnie z najbliższą rodziną, której zależy na naszym szczęściu, na wspieraniu się w przyjaźni, że nie tylko liczy się praca, lecz próba zobaczenia, co ukrywa tego, czego jest niedostrzegalne dla innych.

Czy Norze Kelly archeolog i agentce specjalnej FBI Corrie Swanson uda się rozwiązać wszystkie dokonane zbrodnie, czy mogą liczyć na pomoc z zewnątrz, czy jednak zmuszone są, działać w pojedynkę o tym warto, się przekonać czytając tę książkę?
0 0
Dodał:
Dodano: 15 VI 2024 (5 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 81
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 41 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Diabelska góra

,

KŁAMSTWA, SZPIEGOWSKIE INTRYGI I RZĄDOWE TAJEMNICE. CO JESZCZE WYBITNA ARCHEOLOŻKA NORA KELLY ZNAJDZIE W OSŁAWIONEJ STREFIE 51? Kiedy Lucas Tappan – ekscentryczny i atrakcyjny miliarder – proponuje Norze Kelly prace wykopaliskowe w amerykańskiej bazie wojskowej, ona uważa to za ponury żart i brak szacunku do jej naukowego dorobku. Ceniona archeolożka nawet nie podejrzewa, ile będzie ją kosztowała...

Ocena czytelników: 6 (głosów: 1)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0