Odwołać katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski

Recenzja książki Odwołać katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski
Nietrudno nie zauważyć, że obecnie występujący klimat jest zmienny i niebezpieczny dla środowiska. Żyjąc, w nim nie czujemy, się dobrze i jest to bardzo widoczne.

Czy istnieją właściwie odpowiednio dobrane sposoby, aby można było spowodować likwidację masowo występujących katastrof związanych z klimatem, co wpłynie na pozytywne zmiany, które mogą odmienić środowisko, aby można było na co dzień w nim lepiej obcować z naturą i czy my jesteśmy w stanie pomóc tworzyć godne warunki życia?

Możliwe, że są sprawdzone sposoby, dzięki którym zdecydowanie przyczyniają się one do tego, aby żyło nam się bezpieczniej, ale czy to w zupełności wystarczy, by, przejść przez ten proces łagodniej tego nie jesteśmy, pewni, ale możemy, to zmienić powołując, się o dokonane obserwacje środowiska na podstawie zamieszczonych tematycznych zagadnień w książce pt. ''Odwołać katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski'' autorstwa Pana Tomasza Borejzy.

Autor jest bardzo dobrze przygotowany do przeprowadzenia rozmów z wybranymi przez siebie specjalistami, którzy to nie tylko jako aktywni użytkownicy, ale uważni obserwatorzy potrafią zmierzyć się z odpowiedziami na zadane pytania mogące czytelnikom wiele uświadomić i przedstawić jak wygląda klimat na przestrzeni tu i teraz zaznaczając, jak to wyglądało kiedyś z podkreśleniem na podane przykłady, w których my nie uświadamiamy sobie, że istnieją i mogą, nam zagrażać wywołując nie jedną katastrofę.

Należy podkreślić to, że każdy ze specjalistów ma własne zdanie, przemyślenia. W tychże odpowiedziach na zadane pytania przez autora można dokonać samemu analizy czy one się nam podobają, czy nie ze względu na język wypowiedzi.

Książki tej nie czyta się szybko.

Ciekawostkę w tej oto książce stanowi, że zamiast zamieszczonych rozdziałów są granice, a nich zostały opisane wprowadzenia tematyczne.

Elementem dodatkowym są dodane zdjęcia specjalistów oraz informacje dotyczące się oni zajmują w pracy zawodowej.

Warte jest podkreślenia to, że na samym początku, że zostały umieszczone Granice planetarne i co oznacza to pojęcie.

Autor zachęca czytelnika, że jeśli ma lekki niedosyt wiedzy to, aby sięgnął do przeczytania książek polecanych przez jego rozmówców.

Polecam przeczytać tę książkę.
0 0
Dodał:
Dodano: 01 VIII 2023 (rok temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 83
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 41 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Odwołać katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski



Jesteśmy jak ludzie w Czarnobylu, którzy idą w kierunku katastrofy - ostrzega David Attenborough Zmiany klimatu, utrata bioróżnorodności, wylesianie czy zakwaszanie oceanów - to kilka z dziewięciu granic planetarnych, które określają, jak wielkim obciążeniem dla środowiska jesteśmy. Przekroczyliśmy już pięć z nich. Czy będziemy masowo umierać z gorąca? Jak ważne są dla nas komary? Czy więcej cza...

Ocena czytelników: 6 (głosów: 1)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0