Bóg. Ludzka historia religii

Recenzja książki Bóg. Ludzka historia religii
Od samego początku książka autorstwa Pana Rezy Aslan pt. ''Bóg. Ludzka historia religii'' wzbudziła, we mnie ogromne zainteresowanie ze względu na to, czym mnie zaskoczy autor opisujący swoje przemyślenia w podjętym głównym temacie religijnym zawartym w tajemniczo nadanym jej tytule.

Dla mnie w odbiorze najistotniejszy był napisany przez autora wstęp, gdyż ujawnia w nim, jak on widzi Boga i kim on jest dla niego jako postać pod każdym możliwym względem. Przyznam, że rozumiem go, bo wiadomo, gdy będąc, nastolatkiem ma się różne rozważania w tym niełatwym do pojęcia religijnym świecie pełnym rozważań. Najważniejsze było dla niego, że ktoś taki jak Bóg istnieje.

Ujęła mnie pozytywnie otwartość religijna autora i to, że potrafi analityczne umieścić swoje zarysy obserwacji zdobytej wcześniej wiedzy, aby móc lepiej się w nią zagłębiać.

Nie można tego nie zauważyć, że autor jest osobą odważną i lubi rozważania, a nawet polemikę, która wyzwala w nim ciągłej chęci gromadzenia wiedzy na tematy religijne związane z początkiem powstawania ludzkiej historii wzbudzająca z czasem w nas ciekawostkę na zasadzie jego odkrywania, w jaki sposób on zaistniał, czy pozostawili ślady, jak oni żyli, jacy byli tak naprawdę ludzie ją tworzący?

Na słowa uznania zasługuje Pan Tomasz Sikora dzięki, któremu przekaz przetłumaczonego tekstu jest dla mnie zrozumiały.

Uważam, że zamieszczone treści w tej książce są wartościowe, bo nie zawsze mamy wiedzę w dziedzinie odkryć religijnych, co działo wcześniej, a co pozostało z tego, co już było i już nie wróci.

Interesujące były dla mnie informacje na temat, w jaki sposób powstawały religie, jak autor odniesie się do źródeł wiedzy zamieszczonych w przypisach, które zostały w bardzo precyzyjnie wyjaśnione na samym końcu, a również przykuły moją uwagę rysunki, zdjęcia z miejsc, które dają wiele do wyciągnięcia wniosków, gdy się przyjrzymy z bliska, że są warte zobaczenia.

Autor zaskoczył mnie pozytywnie tym, że nikomu nie narzuca własnych idei dotyczących rozważań o tym, co było i jest, gdyż dla niego nie ma słów niemożliwych do pojęcia z tego względu, że pozwala nam mieć wolną wolę i uświadamia, że nie należy się obawiać istnienia Boga.

To nie jest łatwa książka, ale sprawi, że wiele można zrozumieć dzięki wyjaśnieniom autora na tematy skomplikowanych pojęć religijnych, które mają, z czasem wpływ na nasze życie o ile pozwolimy, aby było lepsze i bogatsze.

Warto przeczytać tę książkę.
Dodał:
Dodano: 25 XI 2021 (ponad 3 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 131
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 42 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Bóg. Ludzka historia religii



Ludzie od zawsze szukali w Bogu tego, czego im brakowało: miłości, sprawiedliwości, pocieszenia. Ale przepisywali mu także siły, których sami nie kontrolowali: gniew, chciwość, zazdrość. Stworzyli Boga na swoje podobieństwo i dlatego ta sama religia stanowi dla jednych źródło pokoju, a dla innych wezwanie do przemocy. Bóg jest naszą ideą i od nas zależy, czy okaże się dobrą. Ekscytująca, pouczają...

Ocena czytelników: 6 (głosów: 1)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0