Nie ma w życiu takich chwil, w których to nie odczuwalibyśmy poczucia samotności, braku zaufania, strachu, poczucia stuprocentowego bezpieczeństwa, wartości z powodu doświadczonych negatywnych przeżyć.
Na pewno są wśród nas osoby, które doznały uczucia niespełnienia, poczucia winy, że coś w ich życiu potoczyło, się inaczej niż by oni w danym momencie chcieli.
Aby móc zdecydować się na przeczytanie tej książki z gatunku literatury poradnikowo- psychologicznej autorstwa Pań Deny Rosenbloom, Mary Beth Williams, Barbary E. Watkins pt. '' Życie po traumie. Zeszyt ćwiczeń terapeutycznych'' uważam, że należy również być samemu jej bohaterem, a jak nie przeżyło, się negatywnych odczuć to można wczuć się w rolę osoby pokrzywdzonej.
Autorki książki z punktu widzenia własnych przeprowadzonych obserwacji mogą podzielić się tym, czego one doświadczają, w pracy codziennej z pacjentem starają się podczas niej analizować wspólnie te problemy, z którymi się borykają, przechodząc z nimi ich życiową traumę.
Chciałam podkreślić, że bardzo mi się spodobało podejście autorek do podjętego opisywanego tematu oraz związanego z nim zeszytem ćwiczeń terapeutycznych.
Na ogół nie każdy wyraziłby zgodę na to, aby opowiedzieć o swoim problemie, z którym się boryka, gdyż to on spowodował zmiany w zachowaniu oraz to, co czuje się w głębi, o której przeważnie się nie rozmawia, a po części chciałoby się, choć troszkę jej ujawnić.
Po przeczytaniu 4 pierwszych rozdziałów spojrzałam inaczej na opisywaną w niej problematykę oraz na co zwracają również uwagę autorki, a to jest bardzo istotne z zaznaczeniem w zależności czy czytelnik chce się zapoznać z tymi rozdziałami bądź też nie.
Czytając, tę książkę można spróbować zadawać sobie indywidualne pytania i odpowiadać na nie uwiadamiając po chwili w myślach ich sens i czy warto, jest ponownie przejść przez tę trudną drogę, którą napisał nam nieprzewidywalny scenariusz, w którym to nie znamy zakończenia, który stanowi tajemnicę pokrzyżowania planów na dalszy ciąg życia.
Książkę tę czytałam z ogromnym zainteresowaniem, gdyż nie zawsze można spotkać bardzo dobrze skonstruowaną literaturę przedmiotu, która mnie interesuje, a chcę wcześniej poznać dane opisywane zagadnienie, aby czuć się pewnie, gdy już odkryje nieznane tajniki wiedzy, które jest mi w tym momencie obce.
Książka ta składa z 8 rozdziałów opisanych bardzo szczegółowo językiem zrozumiałym oraz zawiera interesujący epilog, dodatek A, dodatek B.
Można do tej książki, co jakiś czas powracać, aby móc powolnymi krokami zapomnieć o tym, co nas spotkało i żyć z nadzieją na lepsze jutro.
Warto przeczytać tę książkę.