szczęście

Recenzja książki Atlas szczęścia
Definicja szczęścia - czy ona istnieje na prawdę? Żyjemy w świecie gdzie mamy mnóstwo kultur i interpretacji poszczególnych znaczeń codziennych czynności. I szczęście jest w nas? Czy wśród rzeczy, które nas otaczają? Może w drugi człowieku albo jeszcze gdzie indziej?

Ta pięknie wydana książka prowadzi nas po różnych krajach, takich jak: Japonia, Rosja czy Hiszpania. Dla każdego z tych krajów szczęściem jest coś innego,np. celebrowanie starości. Autorka w bardzo interesujący sposób bada najszczęśliwsze kraje świata. Bardzo podoba mi się jak konkretne "zwyczaje" kulturowe mogą wpływać nie tylko na pojedyncze osoby, ale na cały naród! Czy to nie jest fascynujące? Książka jest niewątpliwie ciekawa, zawierająca w sobie wiele ciekawych sposobów na uzyskanie szczęścia, które powinny być rozszerzane na cały świat.

„W haka chodzi o to żeby otworzyć serce i szczerze wyrażać uczucia...”

Książka jest napisana językiem płynącym prosto z serca, dokładne i zwięzłe opisy poszczególnych zwyczajów w danych krajach były płynnie przeplatane z ilustracjami i odrobiną ciepłego humoru. Autorka podzieliła książkę na kilkadziesiąt krótkich rozdziałów, w których omawia poszczególne kraje, mentalność mieszkańców, uwarunkowania, styl życia i właśnie postrzeganie szczęścia.

"Atlas szczęścia" jest przepięknie wydany, znajdziemy ilustracje nawiązujące do treści, a sama okładka juz robi wrażenie.

„Człowiek bez książki jest ślepy”

Czytając tę książkę poczułam się naprawdę szczęśliwa. Zaparzałam sobie ulubioną herbatę, siadałam, w koncie i delektowałam się książką po ciężkim dniu w pracy. Jest przyjemnym oderwaniem się od rzeczywistości i skłania do refleksji i chęci dążenia do szczęścia.

czytampierwszy.pl
Dodał:
Dodano: 12 III 2019 (ponad 6 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 121
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 29 lat
Z nami od: 03 XI 2018

Recenzowana książka

Atlas szczęścia



Czujesz strach przed zbliżającą się rozmową o pracę? Bądź jak Islandczycy. Ich þetta reddast – przeświadczenie, że wszystko jakoś się ułoży – na pewno doda ci wiary w siebie. Pogubiłeś się w życiu? Sprawdź, jak w podobnej sytuacji radzą sobie Chińczycy, i znajdź swoje xìngfú – cel, który nada twoim działaniom głębszy sens. Zbyt wiele spraw na głowie? Z pomocą przyjdą ci Włosi i opanowana przez n...

Ocena czytelników: - (głosów: 0)