"Bywamy nieautentyczni, bo boimy się szczerości".
Utarty slogan coachów rozwoju osobistego brzmiący "bądź zawsze sobą" wydaje się tak prosty i łatwy do wykonania. Zastanówcie się jednak, na ile w tej właśnie chwili jesteście prawdziwym sobą, a nie tym, co narzucają wam ludzie wokół - rodzina, przyjaciele, środowisko pracy. Nie jest łatwo bowiem wyrwać się z okowów pewnych wzorców, jakie wpajano nam od dziecka. "Teraz autentyczność" może nieco zmienić ten tok myślenia.
Anna Urbańska jest Master Trenerem Structogramu, która swoją wiedzę zdobywała u takich osób, jak Blair Singer, Anthony Robbins, T.H. Eker czy Brian Tracy. Autorka pracuje w największymi firmami międzynarodowymi, jest jednym z nielicznych na świecie neurocaochów. Pasjonatka rozwoju osobistego i potencjału ludzkiego. Prywatnie dumna mama, partnerka, przyjaciółka i kura domowa. Przez jej programy szkoleniowe przeszło ponad 11 tysięcy osób.
"Teraz autentyczność. O wolności w biznesie i nie tylko…" to publikacja będąca zbiorem przemyśleń autorki oraz wywiadów z takimi osobami, jak Krystyna Mazurówna, czy Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Książka składa się z 11 rozdziałów.
Lubię od czasu do czasu zrobić sobie przerwę w czytaniu typowo beletrystycznych pozycji, by zajrzeć do publikacji, która dotyka tematu rozwoju osobistego. Często w takim przypadku, gdy dany tytuł oparty jest na samych wywodach autora, odstawiam lekturę na jakiś czas, by w odpowiedniej chwili do niej wrócić. W przypadku książki Anny Urbańskiej tak nie było, gdyż jej wielką wartością dodaną okazały się liczne rozmowy, jakie trenerka przeprowadziła z inspirującymi osobami. Przyznam szczerze, że to właśnie z nich czerpałam mnóstwo inspiracji, a najbardziej zafascynowała mnie rozmowa z Krystyną Mazurówną, która o autentyczności w biznesie i nie tylko wie więcej, niż ktokolwiek z nas. Myślę, że taka forma polegająca na połączeniu poradnika i publicystyki zdała egzamin - dzięki temu tytuł ten przeczytałam w mgnieniu oka, wynosząc z niego wiele dla siebie.
Anna Urbańska w swojej książce dotyka dość głęboko tematu kreowania autentyczności i co za tym idzie, odgrywania różnych ról na polu wielu środowisk. Autorka stara się poprzez swoje własne przemyślenia oraz rozmowy z innymi, ukazać źródło takiej postawy, które praktycznie zawsze tkwi w naszej przeszłości. Pokazuje negatywne skutki udawania oraz efekty wyrwania się z okowów ról społecznych, jakie nam narzucono. Wszystko to odnosi zarówno do życia, jak i biznesu, które na autentyczności może jedynie zyskać. Wiele w tej książce mądrych przemyśleń i wskazówek, które mogą i powinny zainspirować odbiorcę do zmian. Publikacja zawiera także ćwiczenia, które z pewnością pomogą określić przyczyny braku autentyczności w naszym życiu.
Udawanie kogoś, kim nie jesteśmy na dłuższą metę, nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wiem za to z własnego doświadczenia, że autentyczność w długoterminowej perspektywie, opłaca się. Obserwuję to bowiem codziennie w mojej aktywności przy promowaniu czytelnictwa. Bycie sobą w obecnych czasach to niemal przywilej - warto więc z niego skorzystać.
http://www.subiektywnieoksiazkach.pl