mak polskich trunków można poznać po należycie przygotowanym przepisie opracowanym przez autora, jakim jest Pani Ewa Aszkiewicz, która kolejny raz otwiera swoją domową kulinarną spiżarnię dla Czytelnika lubiącego poznawać kunszt dobrego wina i nalewek.
W zaprezentowanej książce każdy koneser win, nalewek, kremów, likierów znajdzie coś dla siebie , a przy tym sam może wykonać sam swój ulubiony trunek.
Uwagę swoją skupiłam na tym w jaki sposób przyrządza się wina , nalewki, kremy, likiery, które zostały bardzo precyzyjnie opisane czynności przez autorkę oraz pięknie wykonane zdjęcia tychże nalewek, słoików, karafek.
Pani Ewa Aszkiewicz wspomina o tym ,że każdy zamieszonych trunków ma wszechstronne zastosowanie przy ich sporządzaniu i jak wpływa na nasze zdrowie.
Warto wspomnieć ,że nalewki staropolskie cieszyły się popularnością w XIX w ratafia szlachecka.
Owocówka babci Tosi, Nalewka zdrowia, według przepisu Babci Antoniny to słodkie aromatyczne wódki z tymże, konsumpcja będzie po upływie 9 miesięcy.
Nalewki na które zwróciłam szczególną uwagę to: nalewka wieloowocowa, nalewka kawowa, kminkówka staropolska wytrawna, likier korzenno- ziołowy, likier młodości, biały likier kawowy, wino gronowe, wino z czarnej porzeczki, wino pomarańczowe zwane wybornym.
Pani Ewa Aszkiewicz znawczyni polskiej kuchni zaprasza Czytelnika do poznania i odkrycia na nowo smaków win, nalewek, likierów, kremów. Aby przekonał się o tym, że składniki do wykonania ich są naturalne co stanowi tutaj element kulinarny-pozytywny.
Tekst został napisany językiem kulinarnym – prostym oraz zostały zawarte w nim wspomnienia o babci autorki- Babci Antoninie.
Twarda oprawa z winami w tle, zdjęcia każdej wykonanych nalewek, win, kremów, likierów, Wydawnictwo Publicat, Poznań,2013.
Polecam serdecznie zapoznać się z najsmaczniejszymi trunkami autorstwa Pani Ewy Aszkiewicz oraz do ich wykonania.