Twarda oprawa, a na okładce znajdują się połączone białe dłonie na tle zielonych liści.Pokrótce pomyślałam, że to może oznaczać symbol relacji międzyludzkich. Miałam takie pierwsze skojarzenie zanim zaczęłam czytać tą pozycję- sztukę sceniczną.
W sztuce występuje 6 osób: Matka – Olga, ojciec – Marcel, syn- Hiruś, Adela- Ciotka, Helena – dziewczyna syna, Miruś- przyjaciel syna.
Sztuka sceniczna składa się z 2 aktów podzielonych na XI scen, a druga część zawiera XII do XVII.
Jestem pod wrażeniem doskonałego dostosowanego języka, który został idealnie dobrany do każdej przedstawionej sytuacji z życia codziennego bohaterów.
Dzięki tej sztuce scenicznej wiele osób zacznie doceniać życie, prowadzić częściej ze sobą rozmowy, unikać tajemnic, niedopowiedzeń słownych, które powodują niepotrzebne konflikty w kontaktach międzyludzkich.
Polecam przeczytać tę sceniczną sztukę autorstwa Elizy Segiet, która sprawia, że czytelnik może odczuć w trakcie zapoznania się z bohaterami jak wygląda współczesny świat rozmów na tematy, które mają odcień barw pozytywnych i negatywnych kontrastów i niepewność dnia i nieporozumień.
Pani Eliza Segiet zaprasza Ciebie Czytelniku do postrzegania i dostrzegania tego co w życiu jest ważne.
Tandem, który warto przeczytać i zadać sobie pytanie:
Czy ja umiem we właściwy sposób prowadzić dialog z drugą osobą i być dobrym słuchaczem przy tym?
Dziękuje Wydawnictwu Signo - szczególnie Pani Magdalenie Węgrzynowicz- Plichcie za egzemplarz książki.
„Tandem” to drugi utwór dramatyczny w dorobku kojarzonej głównie z poezją Elizy Segiet. Po znakomitym monodramie „Prześwity” autorka zdecydowała się na wieloosobową sztukę sceniczną. I sprawdziła się także w tym wyzwaniu.