Sentymentalna podróż w przeszłość

Recenzja książki Plac Leńskiego
Jesteście gotowi na sentymentalną podróż w czasy głębokiego PRL-u ? Ta autobiograficzna powieść zachwyci nie tylko tych, którzy te czasy pamiętają, ale i tych, którzy chcieliby zaczerpnąć klimatu tamtych lat i zapoznać się z nim. Przepełniona wspomnieniami opowieść zabierze nas do dawnej Warszawy, do miejsc, których już nie ma, a które zachowały się wyłącznie w formie wspomnień. Razem z bohaterem odwiedzimy bazar Różyckiego, Saską Kępę, Śródmieście, Pragę, dalej Plac Leńskiego.
Autor nie tylko obrazowo przywołuje klimat tamtych dni, ale używa tez specyficznego, szczerego języka, nie stroni od wulgaryzmów. Momentami śmieszna, momentami gorzka opowieść pełna anegdot ze szkolnych lat Danka (Daniela), ukazująca powolne dorastanie, wakacyjne podróże i marzenia. całość przedstawiono z niezwykłą starannością o każdy szczegół. Polecam ją szczególnie znającym topografię Warszawy, ale nie tylko.
Wydanie wzbogacono o ilustracje, które dodatkowo dodadzą smaku tej podróży w przeszłość.
Dodał:
Dodano: 04 VIII 2021 (ponad 3 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 95
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 37 lat
Z nami od: 26 III 2020

Recenzowana książka

Plac Leńskiego



Danka – ucznia praskiej podstawówki, bystrego, ciekawego świata półsierotę – kształtują przedwojenne wspomnienia dziadków i bieżące fascynacje wszystkim, co zakazane. Na przemian: partyzanci i hipisi, patriotyzm i onanizm, wczesne lektury i odkrycia muzyczne, ciągły stan zagrożenia ze strony wrogich gitowców i niestrudzone poszukiwanie dorosłości pod sukienkami koleżanek. To wszystko miesza się w...

Ocena czytelników: - (głosów: 0)