Polski słownik pijacki Juliana Tuwima to znakomita okazja do poznania nie tylko nazw wódek czy alkoholi, ale sporo, często zabawnych, wiadomości obyczajowych. Jest więc wódka czy różne napoje, podawane Czytelnikowi zależności od smaku, mocy, zalet, wad. Są również podawane stany i stopnie nietrzeźwości, ceremonie, okazje, zwyczaje i okrzyki pijackie, również opisy naczyń. Do tego bogata antologia bachiczna, czyli towarzyszące piosenki ludowe, pieśni mieszczańskie i szlacheckie, choćby tak znane jak ”Pije Kuba do Jakuba”. Poza tym piękne utwory takich poetów jak choćby Mikołaj Rej, Marcin Bielski, Jan Kochanowski, Daniel Naborowski, czy Wacław Potocki, Adam Naruszewicz i Ignacy Krasicki. Nie ma co ukrywać, że poezja zawsze lubiła miód, wino i dobrą wódkę, o czym zresztą pisze we wstępie sam mistrz - Julian Tuwim.
Ilustracje do książki wykonał sam Feliks Topolski, ekspresjonista malarz i rysownik, który był uważany przez George Bernarda Shawa za "niezwykłego rysownika, być może największego impresjonistę czerni i bieli".
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: